Esma-ül Hüsna ve Melek Kartları

İnsan olmak onurludur, çünkü biz insanlara yaradılış esnasında kendi ruhundan üfleyen Allah, 99 sıfatının enerjilerini de bizlere vermiştir. Akıl, fikir ve özgür irade veren Allah bizlerin bu güçlere sahip olmamızı arzu etmiştir. O ne cezalandırır, ne de ödüllendirir. İnsanlar kendi seçimleri ve eylemleri sonucunda kendileri kendilerini cezalandırırlar ya da ödüllendirirler.

Kaynak: Esmaların Gizli Hazinesi –Nilda Ferhan Efeçınar

Esma-ül Hüsna, Yaradan’dan yaratılmış olan bizlere en güzel hediye. Her bir isim, her bir sıfat anlamı ile yaşamımıza mucizeler katıyor. Mucizeyi yaratmak için yapmamız gerekenler; zikir. İsimlerin ses titreşimi hücresel düzeyde değişim yaratıyor. Kim olduğumuzu ve aldığımız nefesin kaynağını yeniden hatırlamamızı sağlıyor.

Eylemi; hayatımızdaki gerçek dönüşümü, Yaradan’ın bu isimlerinin anlamını hayata geçirdiğimizde gerçekleştiriyoruz. Bu bizim biricik görevimiz. Aslında ne güzel bir görevdir bu. İsimlerin anlamını hayata geçirirken O’nun halifesi olarak O’na hizmet ederken fark ediyoruz ki; yine bizeymiş merhameti sevgisi. Yine bizim içinmiş bu isteği ve arzusu. Her isimde bir ödül var bizi bekleyen. Her isim mutluluğun habercisi, bizim bedenimizden güzelliklerin yaşamımıza yansıması.

Bize bahşettikleri için Esma-ül Hüsna ile çalışalım. Böylece özel niteliklerimizi ve güçlerimizi harekete geçirelim. İlhamın kaynağını İlah’tan alalım. Biz O’na bir adım atacağız sadece. O ise bize bin adım ile gelecek. O, bunun için büyük olan. O, bunun için eşsiz olan.

Kaynak: Esma-ül Hüsna ve Melek Kartları/ Kitabı-Işık Elçi

About these ads
This entry was posted on 31/05/2012. Bookmark the permalink.